Drzwi harmonijkowe


Drzwi harmonijkowe pozwalają na pełne otwarcie pomieszczenia na zewnątrz i połączenie go z otoczeniem. Skrzydła takich drzwi przy otwieraniu nie zabierają dużo miejsca. Bez najmniejszego wysiłku zsuwa się je – jak harmonijkę (stąd też ich nazwa) – na bok.

Drzwi harmonijkowe umożliwią stworzenie przejścia o wyjątkowo dużej szerokości w świetle otworu, w dodatku bez zawadzającego progu, o który można by się potknąć. Stosuje się je głównie jako drzwi w ogrodach zimowych, na taras lub między salami konferencyjnymi, a także do kawiarni lub restauracji.

Dzięki użyciu niskiego progu zyskujemy komfortowe rozwiązanie przestrzeni bez barier – wzrasta komfort mieszkania, np. rodzin z małymi dziećmi, oraz funkcjonalność mieszkań lub obiektów dla osób niepełnosprawnych. W wersji z niezależnym od ciągu harmonijki skrzydłem rozwierno-uchylnym, otwierającym się na drugi bok, zapewniona jest wygoda wietrzenia pomieszczeń bez konieczności otwierania wszystkich drzwi. Skrzydło rozwierno-uchylne pełni rolę klasycznych drzwi balkonowych.

Drzwi harmonijkowe wyróżniają się doskonałymi własnościami jezdnymi, przesuwają się cicho i lekko.

RYSUNKI