Drzwi podnoszono-przesuwane


Drzwi podnoszono – przesuwne HS stanowią alternatywę dla tradycyjnych drzwi balkonowych. Pozwalają na zastosowanie bardzo dużych przeszkleń, które po otwarciu nie zajmują miejsca (skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego) oraz pozwalają nam cieszyć się bliskością natury. Nawet w starszych domach, wykonana niewielkim nakładem modernizacja wystarczy do znacznego podwyższenia komfortu mieszkania.

System ten pozwala na zastosowanie znacznie większych wymiarów niż w przypadku okien lub tradycyjnych rozwiernych drzwi balkonowych. Drzwi podnoszono – przesuwne bazują na zasadzie funkcjonalności: podnieść – przesunąć – opuścić. Elementy drzwi pracują nadzwyczaj lekko. Nawet wielkopowierzchniowe drzwi dają się lekko otwierać i zamykać klamką drzwiową. Od małej szczeliny do całkowitego otwarcia można opuścić skrzydło w każdym miejscu, ustawić i bezpiecznie zaryglować.

Otwierając się bezpośrednio na taras lub ogród potęgują “otwartą przestrzeń” i pozwalają zachować indywidualny styl każdego pomieszczenia.

Wykorzystywane przez naszą firmę mechanizmy umożliwiają wykonanie drzwi balkonowych o niskim progu lub bez progu (w przypadku zadaszonych tarasów). Takie rozwiązanie ułatwia bezproblemowe poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich lub przejazd wózka z dzieckiem.

Zaletą wykorzystywanego przez nas systemu jest możliwość wykonania konstrukcji skrzydła o szerokości do 3250 mm i wysokości do 2700 mm. Okucia HS zastosowane w tego typu drzwiach balkonowych pozwalają na przesuwanie skrzydeł w jednej płaszczyźnie bez konieczności odstawiana skrzydła przed przesunięciem.

W zależności od wymagań klienta i projektu architektonicznego można zamontować od dwóch do sześciu elementów drzwiowych ze skrzydłami ruchomymi lub stałymi. Całkowita szerokość otwarcia może dochodzić nawet do 20 mb.

Rysunki