Drzwi uchylno-przesuwne


Drzwi uchylno-przesuwne PSK, idealnie pasują jako wyjście na balkon albo taras. Cechą charakterystyczną jest zastosowany mechanizm, pozwalający zarówno na otwieranie jak i uchylanie skrzydła. Natomiast układ skrzydeł, który może mieć wiele wariantów, daje możliwość tworzenia dużych przeszkleń.

Drzwi uchylno-przesuwne są odporne na wiatr oraz na wody opadowe, a zastosowane okucia sprawiają, że okno otwiera się przy użyciu niewielkiej ilości siły oraz pozwalają na uchylanie skrzydła (np. w celu wentylacji pomieszczenia).

Efektowne wielkowymiarowe przeszklenia nadają wnętrzom przestronności, a elewacji budynku ponadczasowej elegancji. Zapewniają niezakłócony widok i maksymalną ilość światła słonecznego, które jest nieocenionym źródłem energii i dobrego samopoczucia. Drzwi przesuwne i składano-przesuwne o wysokiej izolacyjności cieplnej pozwalają powiększyć przestrzeń do pracy i wypoczynku. Wystarczy przesunąć przeszkloną płaszczyznę w bok, a granica między przestrzenią wewnętrzną a zewnętrzną zanika. Za naciśnięciem klamki lub przycisku pilota ogród zimowy płynnie przechodzi w prawdziwy ogród, a salon powiększa się o taras czy balkon. Przestrzeń mieszkalna niezakłócona przez tradycyjnie otwierane skrzydła staje się większa, drzwi nie blokują miejsca w pokoju, a żeby je otworzyć, czy zamknąć nie trzeba odsuwać zasłon ani firan.

Warto zaznaczyć, że otwarte skrzydło drzwi nie zajmuje przestrzeni wewnątrz pomieszczenia (podobnie jak drzwi podnoszono-przesuwne), gdyż skrzydło przesuwa się równolegle do ościeżnicy. Równie istotnym atutem jest to, że drzwi uchylno-przesuwne nie zamkną się samoistnie, pod wpływem przeciągu.

Rysunki